Biblioteczka

biblitoeczka

Czytam bardzo dużo książek z zakresu finansów, inwestycji i rozwoju osobistego. Perfekcjonizm nakazuje mi lekturę najlepszych dostępnych na rynku tytułów, których odnalezienie zajęło mi sporo czasu. Ty go nie trać. Na tej stronie udostępniam Ci pozycje książkowe które po prostu trzeba przeczytać. Są najlepsze w swoim rodzaju.

Moja miłość do książek rozpoczęła się w szkole podstawowej od lektury Chłopców z placu broni. Staram się czytać zawsze i wszędzie, a lista książek przeczytanych przeze mnie w komunikacji miejskiej jest bardzo długa 🙂 . Wierzę, a właściwie wiem, że inwestycją o najwyższej stopie zwrotu jest wiedza. Dlatego w każdej wolnej chwili staram się ją wzbogacać czytając książki wnoszące dodatkową wartość do mojego życia. To samo podejście gorąco polecam również Tobie.

Część z niżej wymienionych książek przeczytałem, wybrane dopiero czytam, a niektóre zamierzam zakupić. Jednak każdą pozycję mogę polecić z czystym sumieniem.

Część podanych poniżej odnośników jest linkami partnerskimi. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na zakup książki poprzez link zamieszczony na blogu, otrzymam za to środki na waciki pewne wynagrodzenie.

Czy uważam że to w porządku? Tak, inaczej bym o tym nie pisał 🙂 Nie wstydzę się ani jednego promowanego przeze mnie tytułu gdyż wiem, że jest on najlepszy w swoim rodzaju lub po prostu bardzo dobry i warto się z nim zapoznać. Sam przeczytałem już te książki lub zamierzam to zrobić w najbliższej przyszłości. Z czystym sumieniem mogę go polecić. A jeżeli zakupisz dany tytuł to będę wiedział, że przyda się on również Tobie 🙂

Gdzie kupić?

Wybierając księgarnię w której kupuję książki zawsze kieruję się ceną 🙂 Moje dotychczasowe zakupy książkowe jak do tej pory robiłem w następujących księgarniach:

 • Ebookpoint (ebooki) – niezwykle szeroka oferta tak lubianych przeze mnie “poradników”, zazwyczaj także najniższe ceny ebooków
 • Virtualo (ebooki) – korzystam głównie ze względu na możliwość zapłacenia punktami MyBenefit które otrzymuję od mojego pracodawcy
 • Woblink (ebooki) – cenię sobie przede wszystkim za szeroką ofertę ebooków wydawnictwa Znak
 • Dobre książki (książki) – jedna z najtańszych księgarni w przypadku zakupów książek w wersji papierowej
 • Audioteka (audiobooki) – legendarny już sklep z książkami w formie audio

Biblioteczka finansów osobistych

 • Bogaty ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki (książka)
 • Jak zadbać o własne finanse?, Marcin Iwuć (ebook, książka)

Biblioteczka inwestycji

 • Inteligentny inwestor, Benjamin Graham (ebook, książka)
 • Giełda wolność i pieniądze Poradnik spekulanta, Tharp Van K.
 • Analiza fundamentalna, John C. Ritche (książka)
 • Analiza techniczna rynków finansowych, John Murphy
 • Mała książeczka która podbija rynek, Joel Greenblatt (ebook, książka)
 • Mała książeczka o inwestowaniu w wartość, Christopher H. Browne
 • Mała książeczka o inwestowaniu w akcje wzrostowe, Louis Navellier (książka)

Biblioteczka rozwoju osobistego

Co z książkami fabularnymi?

Staram się, aby powyższa lista była jak najbardziej aktualna. Nie będziesz żałował ani jednej minuty poświęconej na lekturę któregokolwiek z powyższych tytułów. Jest to jednak literatura fachowa, a (o dziwo!) nie samym rozwojem żyje człowiek 🙂 . Jeśli chcesz wiedzieć jakie książki spoza tematyki bloga przeczytałem lub mam zamiar przeczytać, zapraszam Cię do przejrzenia mojego profilu w portalu LubimyCzytać.

Mam nadzieję że dzięki tej stronie znajdziesz książki które Cię zainspirują i wzbogacą Twoją wiedzę. Życzę Ci miłej lektury!