Kategoria: Finanse domowe

e-Deklaracje, czyli rozliczenie PIT-37 przez Internet

e-Deklaracje

Po wstępie teoretycznym z poprzedniego artykułu czas na praktykę. Dziś krok po kroku pokażę Ci, w jaki sposób dzięki programowi e-Deklaracje wysłać przez Internet PIT-37 wraz z załącznikiem PIT/O. Czas najwyższy, bo termin składania deklaracji rocznej za 2015 rok mija w trakcie długiego weekendu majowego w poniedziałek – 2 maja o 23:59.

Czytaj więcej...

Podatek dochodowy – nieracjonalnie o PIT

Podatek dochodowy

Jak co roku pod koniec kwietnia Urząd Skarbowy jest miejscem przymusowych spotkań Państwa z obywatelem. Dla milionów Polaków nadszedł czas rozliczenia PITów. Co, kiedy i jak trzeba zrobić, żeby dać za dość fiskusowi i nie mieć problemów ze strony urzędników? Zapraszam na cykl artykułów „Podatek dochodowy – rozlicz nieracjonalny PIT”.

Czytaj więcej...

Budżet domowy Excel – arkusz kalkulacyjny do zarządzania finansami domowymi

Budżet domowy Excel

Dziś długo oczekiwany wpis. Udostępniam w nim mój autorski Budżet domowy Excel służący do zarządzania finansami domowymi. Plik jest jednym z lepszych, ale też jednym z bardziej zaawansowanych arkuszy dostępnych w polskim Internecie. Udostępniam Ci go wraz ze szczegółową instrukcją obsługi. Artykuł wyszedł bardzo długi, proponuję przygotować przed jego lekturą ciepły napój 🙂 Zapraszam!

Czytaj więcej...

Wartość netto. Domowy bilans finansowy

Wartość netto

Czy wiesz jaka jest Twoja obecna sytuacja finansowa? Aby się o tym przekonać, możesz policzyć swoją wartość netto. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco śledzić czy z miesiąca na miesiąc stajesz się bogatszy czy biedniejszy. Zdiagnozujmy obecny stan Twoich finansów.

Czytaj więcej...

Moje finanse Racjonalnie. Wieloletni plan finansowy

Moje finanse Racjonalnie

Witaj w pierwszym wpisie z cyklu poświęconego finansom domowym. Projekt „Moje finanse Racjonalnie” ma za zadanie pomóc Ci stworzyć środowisko do sprawnego zarządzania finansami domowymi. Pozwoli przeanalizować Twoją aktualną sytuację finansową. Dzięki temu będziesz mógł podjąć odpowiednie działania, które poprawią stan Twoich finansów domowych.

Czytaj więcej...