Lista projektów

Lista projektów

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z Racjonalnie.pl to dobrze trafiłeś! Lista projektów stanowi szkielet bloga. Jest drogowskazem pokazującym ścieżkę dalszej lektury, zbiorem najważniejszych artykułów na blogu. Traktuj tą stronę jak książkowy spis treści i bez zbędnej zwłoki przejdź do interesujących Cię zagadnień.

Spis treści

Postawiłem sobie za cel, aby treść na blogu była idealnie skategoryzowana (ah ten perfekcjonizm :)). Następujące po sobie artykuły tworzą szersze projekty pozwalające Ci w pełni zgłębić dany obszar tematyczny. Dzięki temu będziesz mógł przeczytać wszystkie interesujące Cię wpisy z danej dziedziny uzyskując 100% wiedzy z danego zakresu.

Poniżej przedstawiam listę trwających cykli artykułów w trzech kategoriach: Finanse domowe, Inwestycje oraz Rozwój osobisty.

Lista projektów z zakresu rozwoju osobistego

Nie czytasz bloga o samorozwoju, tylko o finansach domowych. Nie da się jednak osiągać sukcesów finansowych, jeżeli nie wiesz do czego dążysz. Projekty z zakresu rozwoju osobistego mają za zadanie pokazać Ci miejsce finansów domowych w Twoim życiu oraz pokazać Ci jak skutecznie działać. Do dzieła!

Lista projektów z zakresu finansów domowych

Jest to rdzeń, core bloga. Za pomocą projektów z zakresu finansów domowych prezentuję Ci kompleksowe podejście do najlepszych praktyk obchodzenia się z pieniędzmi. Aby w pełni wykorzystać potencjał cykli artykułów z tego zakresu, zalecam zapoznanie się także z projektami dotyczącymi rozwoju osobistego.

Projekt Podatek dochodowy rozlicz nieracjonalny PIT

Spis treści „Podatek dochodowy – rozlicz nieracjonalny PIT”

Podatek dochodowy – rozlicz nieracjonalny PIT to cykl artykułów z zakresu finansów domowych. Rozlicz swój PIT przez Internet, skorzystaj z ulg i uniknij problemów z fiskusem!

 1. Podatek dochodowy – nieracjonalnie o PIT
 2. e-Deklaracje, czyli rozliczenie PIT-37 przez Internet
 3. Rozlicz pozostałe formularze PIT

Lista projektów z zakresu inwestycji

Inwestycje są moją moją pasją. Tworząc ten blog zobowiązałem się do stworzenia kompleksowego rozwiązania z zakresu finansów domowych. A tak się składa, że inwestycje są zwieńczeniem, ukoronowaniem trudów tej drogi. Aby móc inwestować należy panować nad swoim życiem i uzbierać odpowiedni zapas kapitału. Dlatego przed lekturą tego cyklu zachęcam Cię do zapoznania się z projektami z zakresu rozwoju osobistego oraz finansów domowych.

Projekt Racjonalny portfel inwestycyjny

Spis treści „Racjonalny Portfel Inwestycyjny”

Racjonalny portfel inwestycyjny to cykl artykułów z zakresu inwestycji. Stwórz racjonalne podstawy portfela inwestycyjnego, które pomogą Ci skutecznie pomnażać oszczędności.

 1. Racjonalny portfel inwestycyjny – wprowadzenie
 2. Kapitał inwestycyjny – jakie środki możesz zainwestować?
 3. Cel inwestycji
 4. Czas
 5. Rynki inwestycyjne
 6. Stopa zwrotu i ryzyko
 7. Portfel inwestycyjny
 8. Wiedza

Racjonalne zasoby

Jeżeli szukasz listy polecanych przeze mnie produktów i usług – to nie tutaj. Znajdziesz je w osobnych sekcjach zatytułowanych Niezbędnik, Biblioteczka i w kategorii Rankingi. Polecam w nich tylko najlepsze rozwiązania na rynku które sam używam lub subiektywnie uznałem za najlepsze. Ręczę za nie. Nie musisz szukać po całym Internecie, wszystko wyliczone w podpunktach w poszczególnych kategoriach.

Prośby czytelników

Zakładam że naturalną koleją rzeczy jest poruszanie na blogu tematów ważnych dla czytelników, a których sam wcześniej nie zaplanowałem. Zostawiłem sobie otwartą furtkę w postaci wpisów “Racjonalnie o…”. Umieszczam tam artykuły bezpośrednio lub pośrednio związane z tematyką bloga, często dotyczące także wydarzeń bieżących, których nie da się przypisać do zaplanowanych przeze mnie cykli artykułów. Jeżeli chciałbyś żebym napisał na jakiś temat to koniecznie napisz mi o tym.

[shareaholic app=”share_buttons” id=”14813590″]