O mnie

Cześć! Nazywam się Mateusz Rumocki i jestem gospodarzem bloga którego właśnie czytasz. Na tej stronie znajdziesz garść przydatnych informacji na mój temat. Mam nadzieję że skróci to między nami dystans jaki stworzyły nowoczesne formy komunikacji i pozwoli nam na zbudowanie znajomości. Tak, znajomości. Ale miało być o mnie, więc do rzeczy!

Kilka słów o mnie

Moja gęba znajduje się po prawej stronie 🙂 Jestem młody. Mam wspaniałą narzeczoną z którą jestem w szczęśliwym związku od 6 lat (data ślubu już niedługo – 20.06.2015) żonę. Przed nami wielkie życiowe wyzwania do których jako przyszły ojciec czuję się znakomicie przygotowany. Od czwartego roku studiów pracuję na etacie w branży konsultingowej, zajmując się szeroko rozumianym doradztwem gospodarczym. W skrócie: realizuję projekty dla przedsiębiorców. Więcej o moim doświadczeniu zawodowym możesz znaleźć w serwisie LinkedIn.

Dlaczego piszę o finansach domowych?

Dzięki doświadczeniu zawodowemu jestem w stanie napisać lwią część tego bloga dotyczącą inwestycji. No ok, wykształcenie ekonomiczne też robi swoje 😉 Nie ma jednak mowy o inwestycjach bez zgromadzenia odpowiedniego zapasu oszczędności. Działam w branży finansowej. Studiowałem finanse i rachunkowość. Mój blog MUSIAŁ być poświęcony finansom domowym.

Na moim blogu znajdziesz także sporo treści odnośnie organizacji własnego życia. Dlaczego? Stawiam przed sobą rzeźbę masę celów osobistych (o nich za chwilę). Etat w korporacji wymusił na mnie opanowanie do perfekcji sztuki planowania i zarządzanie czasem. Zakładam że Ty, tak jak większość Polaków także pracujesz plus minus osiem godzin dziennie (lub w przyszłości będziesz pracował). Bardzo ciężko jest realizować wszystkie swoje cele pracując na pełen etat. Moim marzeniem jest pokazać Ci w jaki sposób z życia wycisnąć jak najwięcej.

W co wierzę i do czego dążę

Moim marzeniem… pisałem wcześniej o celach osobistych. Dlaczego poświęcam swój czas na tworzenie racjonalnie.pl? Tak samo jak misja bloga, chęć pisania wynika z celów życiowych. Wyznaczone przeze mnie cele życiowe to mój osobisty plan na życie i zarazem deklaracja wartości które wyznaję. Nie wstydzę się ich, ba, udostępnię Ci je żebyś lepiej mnie poznał 🙂 Oto moje recepty jak od lekarza odręczne zapiski:

Moje cele życiowe :)

Moje cele życiowe 🙂

Możesz mieć inne priorytety w życiu. Nie szkodzi. Ja chcę Ci pomóc w ich realizacji. Mam pewną wiedzę więc grzechem byłoby zachować ją tylko dla siebie. Dostałem z góry, rozdaję na dole 🙂 . Mam nadzieję że dzięki tej stronie lepiej mnie poznasz i przekonasz się do lektury bloga. Teraz Twoja kolej. Jeśli masz ochotę skontaktuj się ze mną za pomocą Facebooka, Twittera, Google +, podanego wyżej LinkedIn lub przez formularz kontaktowy.

Życzę Ci miłej lektury i podejmowania racjonalnych decyzji!

Miłej lektury!