O mnie

Cześć! Nazywam się Mateusz Rumocki i jestem gospodarzem bloga którego właśnie czytasz. Na tej stronie znajdziesz garść informacji na mój temat.

Kilka słów o mnie

Mam wspaniałą żonę i dwójkę dzieci. Od czwartego roku studiów pracuję na etacie w branży finansowej. Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (specjalność: finanse i rachunkowość). W początkowym etapie kariery pracowałem w korporacji zajmującej się rynkiem kapitałowym i doradztwem gospodarczym, realizując różnorakie projekty dla przedsiębiorców. Obecnie pracuję w dziale controllingu miejskiej spółki poznańskiej, dbając o jej budżet i wyniki finansowe.  Więcej o moim doświadczeniu zawodowym możesz znaleźć w serwisie LinkedIn.

Dlaczego piszę o finansach domowych?

Dzięki doświadczeniu zawodowemu i zainteresowaniom jeszcze z czasów studiów jestem w stanie napisać większą część bloga dotyczącą inwestycji. Poza tym jest to fascynująca tematyka i „korona życia finansowego” człowieka. Nie ma jednak mowy o inwestycjach bez zgromadzenia odpowiedniego zapasu oszczędności.

W pracy zawodowej jako główne narzędzie wykorzystuję Excela, operując na dużych zbiorach danych. Dzięki temu posiadam niezbędną wiedzę do wypracowania narzędzi które pomagają mi zarządzać finansami osobistymi, tak jak to robię w pracy zawodowej wspierając swojego pracodawcę.

Na moim blogu znajdziesz także nieco treści odnośnie organizacji własnego życia. Dlaczego? Stawiam przed sobą rzeźbę masę celów osobistych (o nich za chwilę). Praca na etacie oraz życie rodzinne wymuszają na mnie opanowanie do perfekcji sztuki planowania i zarządzanie czasem. Zakładam że Ty, tak jak większość Polaków także pracujesz minimum plus minus osiem godzin dziennie (lub w przyszłości będziesz pracował). Bardzo ciężko jest realizować wszystkie swoje cele pracując na pełen etat i pogodzić to z wymagającym życiem rodzinnym. Moim marzeniem jest ułatwić Ci jak najlepsze wykorzystanie 24 godzin które ma doba.

W co wierzę i do czego dążę

Dlaczego poświęcam swój czas na tworzenie racjonalnie.pl? Tak samo jak misja bloga, chęć pisania wynika z celów życiowych. Wyznaczone przeze mnie cele życiowe to mój osobisty plan na życie i zarazem deklaracja wartości które wyznaję. Nie wstydzę się ich, ba, udostępniam Ci je żebyś lepiej mnie poznał. Oto moje recepty lekarskie odręczne zapiski, jeszcze z czasów studenckich:

Moje cele życiowe :)
Moje cele życiowe 🙂

Możesz mieć inne priorytety w życiu. Nie szkodzi. Ja chcę Ci pomóc w ich realizacji. Mam pewną wiedzę więc grzechem byłoby zachować ją tylko dla siebie. Dostałem z góry, rozdaję na dole 🙂 . Mam nadzieję że dzięki tej stronie lepiej mnie poznasz i przekonasz się do lektury bloga. Teraz Twoja kolej. Zachęcam Cię do kontaktu za pomocą Facebooka, Twittera podanego wyżej LinkedIn lub przez formularz kontaktowy.

Życzę Ci miłej lektury i podejmowania racjonalnych decyzji!

Miłej lektury!