Polityka prywatności bloga

polityka prywatnosci

Swobodna dyskusja oraz wolność wyrażania zdań jest fundamentem na który zbudowany jest Internet, a już na pewno blogosfera. Dyskusja powinna mieć jednak pewien poziom, poniżej którego na tym blogu nie pozwolę zejść. Bez kilku prostych, podstawowych zasad obowiązujących w dyskusji wymiana zdań może zmienić się w spotkanie gamoni i hejterów, którego atmosfera zniechęca innych do wzięcia udziału w dyskusji. W związku z tym wprowadzam kilka zasad, nazywanych polityką prywatności bloga. Umieszczając komentarz, zgadzasz się na następujące zasady:

 1. Możesz zalogować się przez Disqus, Facebook, Twitter, Google lub nie korzystać z żadnych serwisów pośredniczących. To zależy od Ciebie.
 2. Możesz umieszczać komentarze anonimowo. Nie polecam tej metody, ale jeśli chcesz, możesz zostawiać swoje komentarze bez podania danych osobowych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany tej zasady, jeśli moja dobra wiara będzie nadużywana.
 3. Możesz zamieszczać pytania z prośbą o dodatkowe informacje, możliwe jednak że nie jesteś sam w swojej niewiedzy :). Inni moi goście również mogą się zastanawiać nad tymi samymi kwestiami. Dlatego prosiłbym Cię, abyś pytania do konkretnych wpisów zadawał w komentarzach pod danym artykułem, nie poprzez email. Wolę odpowiedzieć wszystkim naraz, niż pisać kilka takich samych maili. Obiecuję że zaoszczędzony czas przeznaczę na tworzenie dla Ciebie innych wartościowych treści.
 4. Możesz się ze mną nie zgadzać, tym lepiej. Raduję się każdą merytoryczną i kulturalną debatą, a niejednokrotnie dzięki Tobie także się rozwijam. Proszę Cię jednak, abyś — gdy się ze mną (lub z kimkolwiek innym) nie zgadzasz — wyraził swoją opinię taktownie. Nie zamierzam tolerować braku kultury na moim blogu.
 5. Nie mam obowiązku publikowania Twoich komentarzy i zastrzegam sobie prawo do ich usuwania. Szanuj mnie i innych. Będę usuwać komentarze, jeśli uznam je za:
  • znacząco odbiegające od tematu,
  • spam, czyli będące próbą reklamowania lub jakiejkolwiek promocji towarów i usług. Masz jednak prawo do umieszczenia łącza do swojej strony lub swojego najnowszego wpisu na blogu,
  • zniesławiające, obraźliwe, napastliwe, kąśliwe, bluźniercze, pornograficzne, uwłaczające, lewackie, fałszywe, wprowadzające w błąd lub w inny sposób naruszające zasady bazujące na moim prywatnym poczuciu przyzwoitości i uprzejmości w relacjach międzyludzkich (bądź zachęcające innych do naruszania tych zasad) lub łamiące jakiekolwiek prawa, w tym prawa własności intelektualnej,
 6. Użytkownik zachowuje prawo własności do swoich komentarzy. Nie wchodzę w posiadanie Twoich komentarzy i zrzekam się jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, jakie mogą z nich wyniknąć. Komentując wpis na mojej stronie, zgadzasz się na zachowanie prawa własności do swoich opinii oraz na zwolnienie mnie od odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone przez Twoje komentarze.
 7. Udzielasz mi zgody na publikowanie Twoich komentarzy. Ta zgoda dotyczy prawa publikacji na całym świecie, nieodwołalnej, niewyłącznej i nieodpłatnej. Udzielasz mi prawa do przechowywania, wykorzystywania, przekazywania, wyświetlania, publikowania, powielania i dystrybuowania Twoich komentarzy w dowolnym formacie, który nie jest ograniczony do formy bloga, książki, materiałów wideo i prezentacji.

Podsumowując – moim celem jest pełnienie funkcji gospodarza ciekawych dyskusji z kulturalnymi czytelnikami, umiejącymi właściwie wyrażać swój szacunek do innych. Wierzę, że ułatwi nam to właśnie ta prosta polityka prywatności bloga.